Member Schools Conference
 
CalendarRostersScores and Standings
  
  Calendar
 
 Please check frequently for updates.   << Yesterday  Tomorrow >>
 
Saturday, Dec 15, 2018
Time Event Location Details
7:30am Wrestling: Varsity Invitational Stoughton, Madison Memorial, Oregon, Verona Area, Madison West, Brodhead, Cambria-Friesland, Dodgeville, Edgerton, Fennimore, Montello, Palmyra-Eagle, Poynette, Whitewater, Big Foot, Deerfield vs. Mount Horeb @ Mount Horeb High School 
8:00am Wrestling: JV Invitational Burlington Area School District, Menomonie, Rhinelander, Oconomowoc, Oak Creek, Hudson, Lodi, Sauk Prairie, Stevens Point Area, Cedarburg, Denmark, Freedom, Menomonee Falls, Middleton, North Fond du Lac, Port Washington, Random Lake, Sheboygan Falls, Winnebago Lutheran Academy, Manitowoc Lincoln, Kewaskum, Bay Port vs. Fond du Lac @ Fond du Lac High School 
8:00am Wrestling: Varsity Invitational Burlington Area School District, Menomonie, Oconomowoc, Oak Creek, Hudson, Lodi, Sauk Prairie, Stevens Point Area, Cedarburg, Denmark, Freedom, Marathon, Menomonee Falls, Middleton, North Fond du Lac, Port Washington, Random Lake, Sheboygan Falls, Whitnall, Winnebago Lutheran Academy, Manitowoc Lincoln, Xavier, Kewaskum, Bay Port, Wrightstown vs. Fond du Lac @ Fond du Lac High School 
9:00am Wrestling: Varsity Invitational Columbus vs. Turner @ Turner High School 
9:00am Wrestling: Varsity Tournament Lakeside Lutheran, Milwaukee Marshall, Parkview, Watertown Luther Prep, Lake Mills vs. Waterloo @ Waterloo High School 
9:00am Wrestling: Varsity Tournament Lakeside Lutheran, Milwaukee Marshall, Parkview, Watertown Luther Prep, Lake Mills vs. Waterloo @ Waterloo High School 
9:00am Wrestling: Varsity Tournament Lakeside Lutheran, Parkview, Watertown Luther Prep, Lake Mills vs. Waterloo @ Waterloo High School 
10:00am Basketball:Boys Varsity Reserve Game Marshall vs. Lake Mills @ Lake Mills High School 
10:00am  Basketball:Girls JV2 Game  (Cancelled) Lakeside Lutheran vs. New Berlin West @ New Berlin West High School 
10:00am Swimming:Boys Varsity Invitational Badger, DeForest, Delavan-Darien, Edgewood, Janesville Craig, Janesville Parker, Lodi, Platteville, Sauk Prairie, TBA, Verona Area, Waukesha South, Waunakee, Whitewater vs. Beloit Memorial @ Beloit Memorial High School 
10:00am Wrestling: JV Invitational Watertown, Milton, Slinger, Lakeside Lutheran, Milwaukee Hamilton, Cambridge, Monroe, Waukesha South, Belleville, Reedsburg vs. Jefferson @ Jefferson High School 
11:30am Basketball:Girls JV Game Lakeside Lutheran vs. New Berlin West @ New Berlin West High School 
1:00pm Basketball:Girls Varsity Game Lakeside Lutheran vs. New Berlin West @ New Berlin West High School 
5:00pm Basketball:Boys JV2 Game Columbus vs. Platteville @ Platteville High School 
5:00pm Basketball:Boys JV Game Columbus vs. Platteville @ Platteville High School 
5:40pm Basketball:Boys JV Game Lakeside Lutheran vs. Evansville @ Evansville High School 
5:40pm Basketball:Boys JV2 Game Lakeside Lutheran vs. Evansville @ Evansville High School 
5:45pm Basketball:Girls JV2 Game Watertown Luther Prep vs. Berlin @ Berlin High School 
5:45pm Basketball:Girls JV Game Watertown Luther Prep vs. Berlin @ Berlin High School 
6:30pm Basketball:Boys Varsity Game Columbus vs. Platteville @ Platteville High School 
7:15pm Basketball:Girls Varsity Game Watertown Luther Prep vs. Berlin @ Berlin High School 
7:15pm Basketball:Boys Varsity Game Lakeside Lutheran vs. Evansville @ Evansville High School 

     


      View:   
December  2018
<< < TODAY > >>
S M T W T F S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
 
View Schedules:
           
  
Login Here